1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Homeopatik Anamnez - Serdar Büyüközer

  • Ürün Kodu: 9786258207040
  • Barkod: 9786258207040
  • Marka: Güvercin Yayınevi
  • Stok: 20+
  • 110,00 TL

Homeopatlar hastalarına verecekleri ilacı kişinin hastalığının ne olduğunu saptayıp (teşhis, tanı),o hastalığa iyi gelen ilacı bir listeden seçerek vermezler. Bir homeopat için hastalık adı, sadece istatistikler için, raporlar ve makaleler için, homeopat olmayan başka bir doktorla rahat anlaşmak için falan gereklidir. Aksi takdirde hastalığa bir isim konması dahi gerekmez. Homeopat sadece hastanın nasıl biri olduğunu ve hastalığını nasıl deneyimlediğini anlamaya çalışır. Bunun için yapması gereken onunla konuşmak ve onu gözlemlemektir. Tıbbi testler yararlı ve kullanışlıdır ama önşart değildir. Komada olan, konuşamayacak kadar küçük olan, akıl sağlığı yerinde olmayan kişiler için hastanın yakınları ile konuşulur. Hayvanlarda ve bitkilerde gözlem yapmak daha büyük bir öneme sahiptir ama elbette yine hayvana bakan, bitkiyi yetiştiren kişi ile görüşülür.

Anamnez aslında Yunanca bir kelimedir ve basitçe akla gelen, hatırlanan anlamındadır. Tıptaki genel anlamıyla hastanın hastalığının gelişimi hakkında kendisinin hatırlayıp anlattıklarıdır. Homeopatik anamnez, homeopatın, hastadan onu bir homeopata gelmeye mecbur eden süreci kendi ağzından öğrenmesidir. Ne olmuştur da hasta bir tıbbi yardım arayışına girmiştir? Hastanın sağlığı ne zaman ve ne sebeple bozulmuştur? Hastalık zamanla nasıl ilerlemiş ve durumdan kişi nasıl etkilenmiştir? Elbette bu arada onun yakınlarını da dinlemesi ve gözlem yapması sürecin verimliliğini artırır. Kitap bunun hakkındadır sadece konuşabilen yetişkin ve akıl sağlığı yerinde hastaların anamnezini anlatmaktadır. Bebekler, komadakiler, akıl hastaları, hayvanlar, bitkiler için ana prensipler değişmese de pratikte dikkate alınması gereken ayrıntılar değişir ve kitapta bu ayrıntılara girilmemiştir.Eser Adı: Homeopatik Anamnez
Yazar adı: Serdar BÜYÜKÖZER
Editör : Serdar BÜYÜKÖZER
Yayınevi : Güvercin Yayınevi
Türü : Sağlık-Başvuru
Dili : Türkçe
Cilt Bilgisi: Karton Kapak
Kağıt :1. Hamur
Basım Tarihi: Eylül 2022
Baskı Sayısı : 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 52
Kitap Boyutları: 14 x 21
ISBN No: 978-625-8207-04-0
Barkod No: 9786258207040

 
DilTürkçe
YazarSerdar Büyüközer
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 11:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...